Telefonla Psikolojik Destek Hattı

Telefonla Psikolojik Destek Hattı

Haziran 23, 2020 Psikolog İstanbul

Telefonla Psikolojik Destek Hattı Psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, her zaman kalkıp bir kliniğe ya da psikoterapi merkezine gidebilmeniz mümkün olmaz. Bu tür zamanlarda telefonla bu desteği alabilmek son derece önemli bir avantajdır. Psikoterapiden alacağınız tüm faydayı telefonla yapılan psikolojik destekten de alabilirsiniz. Psikolojik destek kötü bir olayla karşılaşılsın ya da karşılaşılmasın herkesin ihtiyaç duyabileceği bir destektir. Kimi zaman insanları sadece dilemek bile rahatlatabilir. Böyle anlarda profesyonel bir destek alınması atılacak en doğru adım olacaktır.

Psikolojik Destek Hangi Durumlarda Alınır?

Psikolojik destek almak için herhangi bir olayın gerçekleşmesini beklemeye hiç gerek yoktur. Önemli olan bir insanın kendini nasıl hissettiğidir. Eğer bir insan, psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsa gerçekten ihtiyacı var demektir. İlla ki elle tutulur ya da gözle görülür bir neden gerekli değildir. Psikoterapist kimi zaman dostunuz, kimi zaman sırdaşınız, kimi zaman da kendi iç sesiniz olarak konuşur sizinle. Bu terapilerdeki amaç kendinizi daha iyi ve daha güçlü hissetmenizdir. Telefonla Psikolojik Destek Hattı Elbette başımıza kötü olaylar gelebilir ya da hiç olmayı istemediğimiz yerlerde olmak zorunda kalabiliriz. Telefonla Psikolojik Destek Hattı Ama önemli olan tüm bu olanları nasıl karşıladığımızdır.

Psikolojik Desteğin Amacı

Farklı psikoterapi teknikleri uygulanarak kişilerin sorunlarının giderilmesi ve ruh sağlıklarının iyi yönde geliştirilmesi amacıyla bu terapiler planlanır. İnsanların ihtiyaç duydukları alanlar belirlenerek ilerlenir. Her insanla aynı şekilde konuşulmaz ya da aynı sorular sorulmaz. Bir psikoterapistin yaptığı işin önemini ve hassasiyetini bilerek hareket etmesi ve konuşmalarını o yönde düzenlemesi gerekir. Öncelik karşısındaki insanı tanımaya çalışmak olmalıdır.Telefonla Psikolojik Destek Hattı Her insanın karakteri ve hisleri kendine özgüdür. O nedenle insanlar üzerinde genelleme yapabilmek her zaman mümkün olmaz. Beden sağlığı için genelleme yapmak daha olasıdır fakat ruh sağlığı için aynı durum söz konusu değildir. Psikolojik destek almak, aslına bakarsanız herkesin hakkıdır. İsteyen herkes belli dönemlerde bu hizmeti alabilmeli ve rahatlıkla hizmete ulaşabilmelidir. İşte telefonla bu hizmetin verilmesinin bir nedeni de daha rahat ulaşılabilir olmasıdır.

Telefonla Psikolojik Destek Hattı

İnsanların ihtiyacı olan psikoterapi yöntemi, bu işin eğitimini almış olan psikoterapist tarafından belirlenir. Bunun kararını verebilmek için bir ön görüşme yapmak gerekebilir. Ön görüşme sonrasında hem danışanlar hakkında bir fikir sahibi olunmuş olur hem de bundan sonra nasıl bir yol izleneceği belirlenir. Seansların sıklığını belirlemek psikoterapistin ve danışanların elindedir. Birlikte konuşularak buna karar verilebilir. Telefonla Psikolojik Destek Hattı Seans sürelerine gelecek olursak, genellikle 45 dakika ile 50 dakika arasında sürmesi beklenir. Ancak telefon aracılığı ile yapılan görüşmelerde daha kısa da tutulabilir. Bu duruma da yine danışan ve psikoterapist birlikte karar verir.

Psikolojik Destek Almanın Önemi

Konuşmak ve sıkıntılarını paylaşmak insanların doğasında vardır. İnsanın sosyal bir varlık oluğu en eski yıllardan beri bilinir. Doğada yalnız başına yaşamasını beklemek ya da bir derdi tek başına göğüslemesini beklemek yanlış beklentiler olur. Telefonla Psikolojik Destek Hattı Çünkü bu durumlar insanın doğasına aykırıdır. Bu nedenle konuşmak ve dertleri paylaşmak insanlara her zaman iyi gelmiştir. Yaşadığımız modern çağ düşünülürse, herkesle her zaman konuşmanın mümkün olmayacağı anlaşılır. Bu işin eğitimini almış, profesyonel olarak çalışan bir psikoterapist ile konuşmak herhangi biri ile konuşmaktan çok daha farklı olacaktır. Daha ilk görüşmeden itibaren danışanlar kendilerini daha iyi hissetmeye ve hayatı daha olumlu olarak görmeye başlarlar. Bu değişim terapilere devam ettikçe daha da belirginleşir. Uygun görülen süre boyunca terapilere devam edilmesi gerekir. Bu şekilde devam edildiğinde kişilerdeki değişim çevresi tarafından bile fark edilebilir bir hal alır.

Uzman ve Kaliteli Psikolojik Destek Hizmeti

Tarafımızca verilen telefonda psikolojik destek hizmeti ile terapi seanslarını alabilirsiniz. Telefonla olması size vakit kazandıracağı gibi, kendinizi daha rahat bir şekilde ifade edebilmenizi de sağlar. Her zaman evden ya da iş yerinden çıkıp bir terapi merkezine gitmek mümkün olmayacağına göre, telefonla yapılan bir terapi yöntemini değerlendirmek mantıklı olacaktır. Psikoterapi yöntemlerimizle sizlere destek olabilmek ve daha iyi bir psikoloji ile hayatınıza devam edebilmenizi sağlayabilmek amacıyla buradayız. Telefonla Psikolojik Destek Hattı Böyle bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, herhangi bir sebepten dolayı kendinizi iyi hissetmediğinizde ya da yalnızca konuşmak istediğinizde, bizimle iletişime geçerek terapilerimize katılabilirsiniz.

Yazar

Admin:

WeCreativez WhatsApp Support
Bilgi ve randevu için iletişim kurabilirsiniz.