Psikolojik destek

Psikolojik destek

Kasım 11, 2020 Psikolog İstanbul 0

Psikolojik destek bireylerin her dönemde ihtiyacı olan en önemli yardımdır. Günlük yaşantımızda ve artan gündelik sorunlarda herkesin manevi olarak bir yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Yaşanılan stresli hayat ve bununla beraber bireylerde manevi olarak yorgunluklar yaşanmaktadır. Bu durumlar kişileri konuşacakları, içlerinde yaşanan sorunları paylaşacakları uzman arayışına iter.

Bazı durumlar da bu mümkün olamamaktadır. Kişiler çekingen kalıp, sorunlarını konuştuklarında kendilerinin güçsüz görüleceğini düşünmektedirler. Bu yanlış bir düşünce olarak öne çıkmaktadır. Psikolojik destek almak ve buna ihtiyacınız olduğunu bilmek sizlere sorunlarınız ile daha güçlü olarak başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Psikolojik destek

Psikolojik yardım insanların rahatlamasına, onların koskoca dünyada yalnız olmadıklarını ve her sorunun bir çözümü olduğunu anlamaları noktasında en önemli rahatlatıcı tedavi yöntemidir. Bu noktada kişiler sorunlarını anlatarak farklı bakış açıları elde edip, ruhsal ve manevi olarak iyi hissederek kendilerini daha güçlü hissetmektedirler.

Kendinizi sosyal hayatınızdan ve yaşamın güzelliklerinden soyutlamadan, sorunlarınız ile yüzleşerek mücadele etmenize yardımcı olacak en önemli unsur psikolojik yardım almanızdır. Yaşamın birden fazla alanında farklı problemler ile mücadele etmekteyiz. Yaşadığımız problemler bizlere milyarlarca insanın arasında yalnız kalmış ve çaresizmiş gibi hissetmemizi düşünmemize neden olmaktadır.

Kimi zaman da neden ben diye kendimize sorduğumuz ve kendimizi yalnız hissettiğimiz için depresyona girmemize neden olacaktır. Tüm bunların nedeni ise sorunlarınızı paylaşacağınız ya da sorunlarınızı anlattığınız dönemlerde onları kesmeden, sizleri yargılamadan dinleyecek sizleri anlayacak kimsenin olmamasından kaynaklanması olabilir. Bu noktada aslında çaresiz ya da yalnız değilsiniz.

Psikolojik destek Neden Almalıyım ?

Bu durumları yaşamadan sorunlarınıza kolay şekilde çözüm bulmak ve içerisinde bulunduğunuz güçsüzlüğe çözüm bulmak için yapmanız gereken tek şey kendinize “Psikolojik Destek Almak İstiyorum” demektir.

Farkında olmadığınız ya da kendinize itiraf edemediğiniz bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Ve bu rahatsızlıklar sizlerin hiç ummadığı zamanlarda ortaya çıkarak sizleri sosyal ortamlardan uzaklaştırmaya sebebiyet verebilirler. Bu durumlarda korkmadan mücadele etmeniz gerekmektedir. Bu rahatsızlıklarınızı kendi benliğiniz ile kabul etmek sizlerin yaşam enerjisini azaltmakta ve sizleri ruhsal olarak yormaktadır. Bu noktada kendinizi asla yalnız hissetmeyin ve rahatlık ile kendinize “Psikolojik destek almak istiyorum!” demelisiniz!

Psikolojik yardım sizlerin duygusal ve ruhsal yaşadığınız sorunlarınızın tedavisinde, yaşadığınız zorluklar ile mücadelede daha güçlü olmanız konusunda sizlere destek olmak üzerine yapılmaktadır. Psikolojik yardım yöntemleri günümüzde birden farklı konularda kişilere uygulanmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Psikolojik desteğin başarıları ve kişilere sağladığı pozitif etkiler günümüzde tv programlarına konu olmuştur. “Kırmızı oda “ adlı dizi de psikolojik yardım konusu işlenerek kişilerin psikolojik yardım sonrasında hayatlarındaki değişmeler ve yaşama pozitif olarak bağlanmaları anlatılmaktadır.

Psikolojik Yardım Almak İstiyorum

Psikolojik destek bugün tüm dünyayı etkisi altına alana koronavirüs salgını döneminde daha da insanların ihtiyacı olan bir alan haline gelmiş bulunmaktadır. Koronavirüs salgını dolayısı ile kişilerde ortaya çıkan psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde psikolojik yardım çok büyük önem taşımaktadır. Hayatın normalleşmesi ve kişilerin içinde bulundukları ruhsal sıkıntıların giderilmesi noktasında uzman psikologlar ve psikolojik yardım birimleri online terapiler ile kişilerin sorunlarına çözümler sunmaktadır.

Psikolojik destek almak isteyen ama bunda çekinceleri olan kişiler genel olarak terapilerin gizliliği konusunda korkular yaşamaktadır. Bu durumdan çekinmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Terapilerde konuşulan tüm konular danışan ve psikoterapist arasında kalmaktadır. Bireyin kendisine ya da başkasına zarar verebileceği konular hariç tüm konuşulanlar terapist ve danışan arasında gizli olarak tutulmaktadır.

Sizler de psikolojik destek hakkında merak ettiklerinizi çekinmeden bizlere iletebilir ve tüm sorularınızı rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Yazar

Enes Demirtaş:

0 Comments

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Bilgi ve randevu için iletişim kurabilirsiniz.