Psikolojik Destek Almak İstiyorum

Psikolojik Destek Almak İstiyorum

Eylül 29, 2020 Psikolog İstanbul 0

“Psikolojik destek almak istiyorum!”. İnsanların kendisine söylediği en zor ama faydalarını bilmedikleri bir cümledir. Psikolojik destek almak demek sizlerin güçsüz ya da problemli kimseler olduğu anlamına gelmemektedir. Aksine ne kadar bilinçli ve mücadeleci olduğunuz anlamına gelmektedir.

Psikolojik Destek Almak İstiyorum

Psikolojik Destek Almak İstiyorum

Psikolojik Destek Almak İstiyorum

Kendinizi yaşamdan koparmadan ve sorunlarınızı içinizde yaşamadan çözümlere kolaylık ulaşabileceğiniz bir yaklaşımdır psikolojik destek. Hayatınızda birden fazla alan ile mücadele edersiniz. Bu mücadele kimi zaman sizlerin koskoca evrende yalnız gibi hissetmenizi, sizlerin kendinizi güçsüz olarak görmenize, düşünmenize sebebiyet vermektedir. Farkında olmadığınız ya da kendinize itiraf edemediğiniz bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Ve bu rahatsızlıklar sizlerin hiç ummadığı zamanlarda ortaya çıkarak sizleri sosyal ortamlardan uzaklaştırmaya sebebiyet verebilirler. Bu durumlarda korkmadan mücadele etmeniz gerekmektedir. Bu rahatsızlıklarınızı kendi benliğiniz ve bilinç altınız ile kabul etmek sizlerin yaşam enerjisini azaltmakta ve sizleri ruhsal olarak yormaktadır. Bu noktada kendinizi asla yalnız hissetmeyin ve rahatlık ile kendinize “Psikolojik destek almak istiyorum!” demelisiniz!

Psikoterapistiniz ve sizlerin arasında kuracakları bağlar ile daha sağlıklı günlere ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Sorunlarınız ile nasıl başa çıkacağınızı, bilinç altınıza nasıl hükmedeceğinizi öğrenebilirsiniz. “Psikolojik destek almak istiyorum“ demek sizlerin kendinize yaşama bağlılığınızı sağlayacak en önemli adımdır.

Psikolojik Yardım Almak İstiyorum

Sosyal fobi sorunlarında psikolojik destek almak sizlerin daha girişimci bir yapıya sahip olmanıza katkı sağlayacaktır. Sosyal fobi yaşayan kişiler toplumdan kendilerini soyutlayarak toplumdan uzaklaşırlar ve kendilerine güvenlerini yitirirler. Bu sorunlarını kimseler ile paylaşamazlar ve destek almak istemezler. Bu sorunlarını çözmeleri ve kendilerine güvenlerini kazanmaları için mutlaka bir psikolojik destek almaları gerekmektedir. Bu noktada onlara aile bireyleri ve yakınları destek olmalı ve onlarında psikolojik destek almak istiyorum demelerini sağlamak gerekmektedir.

Panik atak ve panik bozukluğun tedavisi psikodinamik psikoterapi ile mümkündür. Gerekli olduğunda ilaçlar da yardımcı olabilir. Tedavi, çoğu insanın atakları kontrol etmesine ve hatta durdurmasına yardımcı olabilir. Ancak özellikle tedaviyi yarıda bırakırsanız belirtiler geri gelebilir. Panik atakların erken tedavisi çok önemlidir. Panik bozukluğu ile ilgili diğer sorunları önleyebilir. Bu hastalığın da tedavisinde danışanın öncelikle iyileşmek istemesi ve rahatsızlık ile destek almayı kabul etmesi önem arz etmektedir.

Psikolojik destek kişilerin duygusal ve ruhsal olarak yaşadığı sıkıntıların tedavisi ve kişilerin zorluklar ile başa çıkması konusunda yapılmaktadır. Psikoterapi tedavileri birden fazla kişisel rahatsızlık tedavisinde uygulanmış, kesin olarak kişilerin iyileşmesi ve yaşamsal şartlarının iyileşmesine yardımcı olmuştur. İçerisinde bulunduğumuz koronavirüs salgını ve bununla

beraber ortaya çıkan kişilerdeki psikolojik rahatsızlıklarda ve bunların tedavisinde de psikoterapi yöntemlerinin başarısı ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Psikolojik destek zihinsel rahatsızlıkların tedavisinde de yararlı olmakta ve tüm dünya üzerinde başarı ile uygulanmaktadır.

Psikolojik Destek İstiyorum

Psikolojik destek tedavisinde bazı durumlarda tedavinin başarısı ve kişilere yardımcı olmak için antidepresanlar ve psikiyatri ilaçları da kullanılmaktadır. Bunların psikiyatrist belirlemekte ve tedavinin seyrine göre artış ve kesilme işlemleri yine psikiytrist tarafından yönetilmektedir. Psikolojik destek tedavisinde seanslar ve ilaç tedavilerinin yetersiz kaldığı dönemlerde ise psikoterapistin belirlediği farklı tedavi yöntemleri de uygunlanmaktadır.

Psikolojik destek almak isteyen ama bunda çekinceleri olan kişiler genel olarak terapilerin gizliliği konusunda korkular yaşamaktadır. Bu durumdan çekinmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Terapilerde konuşulan tüm konular danışan ve psikoterapist arasında kalmaktadır. Bireyin kendisine ya da başkasına zarar verebileceği konular hariç tüm konuşulanlar terapist ve danışan arasında gizli olarak tutulmaktadır.

“Psikolojik destek almak istiyorum” diyorsanız sizler de hemen iletişim numaralarımızdan bizden ulaşabilirsiniz. Terapi ve psikolojik destek hakkında merak ettiğiniz tüm soruları çekinmeden bizlere sorabilirsiniz!

Yazar

Enes Demirtaş:

0 Comments

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Bilgi ve randevu için iletişim kurabilirsiniz.