Psikolog Online Terapi

Psikolog Online Terapi

Eylül 18, 2020 Psikolog İstanbul

Koronavirüs salgını nedeniyle, danışanlarımız için çevrimiçi terapi seansları sunuyoruz. Psikolog online terapi seansı (teleterapi ve video terapi olarak da bilinir), bir ofis ziyaretine benzer, yalnızca terapistinize evinizden onlarla video konferans görüşmesi yaparak erişeceksiniz. Koronavirüs ile ilgili ya da ilgisiz stres, anksiyete , depresyon ya da diğer ruh sağlığı sorunlarına da psikolojik destek olabiliriz. Psikolog online terapi ruh sağlığı danışmanlık hizmetimiz, sağlığınızı tehlikeye atmadan ihtiyacınız olan yardımı almanızı sağlar.

İnternet danışmanlığı, e-danışmanlık, web terapisi veya uzaktan terapi olarak da bilinen bu tür danışmanlık, danışmanlığa ihtiyaç duyan ancak bir terapistin ofisine gidemeyen veya nerede olurlarsa olsunlar iletişim halinde olmayı tercih edenler için iyi bir çözümdür.

Online psikoterapi, terapötik yardıma ihtiyacınız varsa, ancak duygusal veya pratik nedenlerden dolayı daha önce bundan uzaklaştıysanız size değerli bir hizmet sağlayabilir.

Psikolog Online Terapi

Danışanlarımızın çoğu, aşağıdaki gibi sorunlar nedeniyle psikolog online terapi hizmetinden yararlanır:

Zaman eksikliği – ofis bazlı bir randevu ayarlayamazlar veya bir danışman veya terapisti görmek için seyahat edemezler.

Fiziksel engeller – bunlar kolayca seyahat etmelerini engelleyebilir.

Utangaçlık veya utanç – danışma oturumlarını çevrimiçi ve uzak tutmayı tercih ederler çünkü daha rahat hissettirir.

Agrofobi veya sosyal kaygı – çok sayıda fobi ve ruh sağlığı sorunu, danışanların yeni ortamlarda seyahat etmesini veya zaman geçirmesini engelleyebilir.

Günümüzde terapistinizle online iletişim kurmak çok basit. Nerede olursanız olun bir masaüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanabilirsiniz ve danışmanınız Skype ya da Whatsapp gibi kullanımı kolay, güvenli bir hizmet aracılığıyla sizinle konuşacaktır.

Psikolog Online Terapi Seansınız yine de size uyacak şekilde önceden ayarlanacaktır ve terapistinizin sizi video görüşmesi yoluyla mı görmesini yoksa bunun yerine sadece konuşmasını mı istediğinize karar verebilirsiniz.

Çok sayıda çalışma, çevrimiçi danışmanlık ve uzaktan terapinin bir danışmanı veya terapisti yüz yüze ziyaret etmek kadar etkili olduğunu buldu. Yüz yüze terapiye vakti olan bazı danışanlar çevrimiçi danışmanlığı bile tercih ediyor çünkü bunun onlara daha fazla esneklik ve rahatlık sağladığını düşünüyorlar.

Psikolog Online Terapi Hizmetleri

Danışmanlığı evinizin rahatlığında yaşayın

Psikolog Online Terapi hizmetini İnsanların  seçmelerinin birçok nedeni vardır ancak çoğu, deneyimin daha sağduyulu ve rahat olduğunu düşünmektedir. Danışmanlığı kendi evlerinin veya ofislerinin rahatlığında deneyimleyebilmenin daha az utanç verici olduğunu ve kişisel konuları suçluluk veya utanç duyguları olmadan daha açık bir şekilde tartışmalarına izin verdiğini düşünüyorlar.

Bunun yerine, bir cep telefonu, dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar kullanabilir ve kulak misafiri olmayacaklarını bildikleri bir odada konuşabilirler.

Online olarak size danışmanlık hizmeti verebilecek bir danışman veya terapistle iletişime geçmek isterseniz, dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Üyesi olduğum, Türkiye’nin en güvenilir online terapi siteleri:

Doktorlar Takvimi

Doktorlar Sitesi

Yazar

Admin:

WeCreativez WhatsApp Support
Bilgi ve randevu için iletişim kurabilirsiniz.