Online Terapi Tavsiye

Online Terapi Tavsiye

Eylül 18, 2020 Psikolog İstanbul

Online terapi tavsiye ve kullanılırlık oranları ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Online terapi hizmetleri kişilerin uzmanlar ile internet ortamında buluşarak daha hızlı ve geniş olarak hizmet almalarını sağlamaktadır. Bu noktada günümüzde online terapi hizmetlerini tavsiye eden ve başvuran kişilerin sayıları her geçen gün artmaktadır.

Online terapi tavsiye edilebilecek hastalıklar konusunda depresyon, panik atak, anksiyete, uyku bozuklukları, öfke kontrolü, okul problemleri, fobiler ve iletişim problemlerini online terapi hizmeti ile yenebileceksiniz. Online terapi hizmetine her hastalık için uygulamak ise doğru bir sonuç olmayacaktır. Kişilerin kendilerine zarar verebilecek durumlara varan psikolojik rahatsızlıklarda ise online Psikoterapi tavsiye edilmemektedir.

Online Terapi Tavsiye

Online terapi kendi ülkeleri dışında yaşayan. Ve uzmanlar ile iletişim halinde kalmak isteyen kişilerin tedavisi konusunda da ilk tercih olarak yer bulmaktadır. Gurbette yaşayan vatandaşlarımız kendi hekimlerine sorunlarını açmak. Ve onların tavsiyelerini dinlemek istediklerinde Online terapi hizmetinde faydalanarak ana dillerinde bu hizmeti kullanabilmektedirler.

Birçok konuda olduğu gibi online terapinin de avantajları ve dezavantajları da bulunmaktadır. Yukarıda saydığımız konular, online terapinin avantajları arasında yer almaktadır. Zamanında ve hızlı olması, kişilerin terapistleri ile tekrar tedavilerine edebilmesi konularında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda gurbette yaşayan kişilerin terapistleri ile iletişim halinde kalabilmeleri konusunda avantajları yüksek şekilde bizlere sunabilmektedir. Online terapide doğru uzman seçilmesi durumundan yüz yüze terapiden daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Online terapinin dezavantajları ise tüm dünyada ve ülkemizde yeni yeni başlanmış olması. Terapi hakkında bilgilerin yeterli olmaması bu terapi modelinin dezavantajları arasından yer almaktadır.

online Psikoterapi tavsiye

Online terapide en önemli konu ise terapistin özenle araştıralarak seçilmesidir. Online terapi tavsiye siteleri ve online terapi yazılarını okumak sizlere bu konuda katkı katacaktır. Online terapi gören kişilerin sizlere verecekleri tavsiyeler de sizlere yardımcı olacak bir diğer etkendir.

Ülkemizde online terapi hizmeti veren uzman psikologlara siteleri üzerinden ulaşmak mümkündür. Uzman hekimlerin tecrübeleri ve daha önce bu uzmanları seçen kişilerin tavsiyelerini de okuyarak bilgi sahibi olabilmekteyiz. Online terapistinizi seçerken bu araştırmaları yapmak ve online terapi hakkında yazılan yazıları okumanızı önemle belirtmek istiyoruz.

Önemli olan, sizin sağlığınız ve doğru yardımı almanız. Bu yüzden ulaşacağınız danışman ile doğru iletişimi kuramadığınızdan eminseniz, değiştirmekten çekinmeyin. Online terapi tavsiye, online terapi ve daha fazlası için bizlere ulaşabilir ve sitemizi inceleyebilirsiniz.

Üyesi olduğum, Türkiye’nin en güvenilir online terapi siteleri:

Doktorlar Takvimi

Doktorlar Sitesi

 

Yazar

Admin:

WeCreativez WhatsApp Support
Bilgi ve randevu için iletişim kurabilirsiniz.