Online Psikolojik Destek

Online Psikolojik Destek

Eylül 29, 2020 Psikolog İstanbul 0

Online psikolojik destek, zihinsel bir sağlık sorunu için tedaviye ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirmek için geçerli bir seçenektir. Depresyon ve anksiyete gibi ciddi rahatsızlıklar için bile online Psikolog destek veya danışma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Online Psikolojik Destek Hizmetinin Avantajları

▪ Güvenli – Bir pandemi veya başka bir viral salgın sırasında, her türlü çevrimiçi terapi, psikoterapi tedavisi almanın en güvenli yolu olacaktır.

▪ Kolay – Bazı yöntemler insanların gerçek zamanlı olarak buluşmasını gerektirmediğinden, insanlar online psikolojik destek terapinin erişilebilirliğini ve daha fazla esnekliğini sever.

▪ Daha sık iletişim – Bazı online psikolojik destek veren terapistler, talep gören, haftada birden fazla temas için uygun olabilir.

▪ Daha fazla seçenek – Terapistinizi coğrafyaya göre seçmekle sınırlı olmadığınız için, daha derin deneyime ve uzmanlığa sahip bir terapist, özel endişelerinize daha fazla yardımcı olabilecek birini bulabilirsiniz.

▪ Azaltılmış anksiyete – Kendi evinizin rahatlığında olduğunuzda, iyi bir terapi için gereken bazen zorlayıcı duygusal çözümü daha kolay bulabilirsiniz.

▪ Daha fazla kendini ifade etme – Bir kişinin kendisini terapistin gözünden daha özgürce ifade etmesine izin verir.
Online psikolojik destekte hangi hizmeti denemeyi seçerseniz seçin, akılda tutulması gereken önemli bir nokta vardır. Kullandığınız hizmet platformu, sizin ve terapistinizin etkileşimde bulunabileceği bir teknoloji araç setidir. Nihayetinde çevrimiçi terapinin en önemli bileşeni, sizinle terapist arasındaki terapötik ilişkidir.

"<yoastmark

Online Psikolojik Destek Hizmetlerin hiçbiri, platformları aracılığıyla bulduğunuz terapistle olumlu veya terapötik bir deneyim yaşayacağınızı garanti edemez. Bu nedenle, tıkladığınız, paylaşımda rahat hissettiğiniz ve değişim için gerekli olan bazen zor işi yapmaya adayabileceğiniz bir terapist bulmak önemlidir. Psikoterapi ancak sizinle terapist arasındaki ilişki kadar iyidir.

Çoğu kişi, online Terapi destek hizmetlerinin kendileri için uygun olup olmadığını belirlemek için yalnızca bir veya iki seansa ihtiyaç duyar. Bir kişinin bir online Psikolog Hizmeti almak için araştırması gereken birkaç kriter vardır.

Online Psikolojik Destek Hizmetinde Aranması Gereken Özellikler

▪ Lisans ve derece – Terapistiniz psikoloji lisans meazunu olmalıdır. Sadece bir lisans derecesi değil, ileri lisansüstü eğitim almış bir profesyonel olması önemlidir. Bununla da yetinmeyip gerekli terapi eğitimlerini tamamlamış olmalıdır. Yetkinliği belirleyen en önemli özellik olarak da kendi analiz sürecinden geçmiş olması gerekir.

▪ Kullanılabilirlik – Bir hizmet, yalnızca yaşadığınız yerden erişip erişemeyeceğiniz kadar iyidir. Bölgenizde terapist yoksa, online Terapi destek ile bu eksikliği doğrudan telafi edebilirsiniz.

Online Psikolojik Destek

▪ Güvenlik ve gizlilik – Online Terapi destek psikoterapi veya danışmanlık hizmetleri sunan bir hizmet güvenli olmalı ve verilerinizin hangi koşullar altında birlikte çalıştığınız terapist dışında herhangi biriyle paylaşılmayacağını netleştiren bir geribildirim sunmalıdır. Listelenen tüm hizmetler, onları incelediğimizde güçlü güvenlik ve gizlilik politikalarına sahiptir.

▪ Nasıl ödeme yaparsınız – Bir hizmet için nasıl ödeme yapacağınız önemlidir ve ücretler, danışana önceden ve şeffaf bir şekilde açıklanmalıdır.

▪ Maliyet – İyi bir terapinin aşırı derecede pahalı olması veya çoğu insan için ulaşılamaz olması gerekmez. Bu ücreti bellirleyen şeyler; piyasa koşulları, yetkinlik, uzmanlık ve eğitimidir.

▪ Terapistleri değiştirmek – Terapi genellikle bir deneme yanılma süreci olduğundan, hizmetin terapistleri değiştirmeyi ne kadar kolay veya zor hale getirdiğini anlamak önemlidir.

Online Psikolojik destek almak için sizlerde iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazar

Enes Demirtaş:

0 Comments

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Bilgi ve randevu için iletişim kurabilirsiniz.