Neden Rüya Görürüz

Neden Rüya Görürüz

Neden Rüya görürüz ?  Rüya Yorumları nasıl yapılır. Bu soruları her geçen gün gündelik hayatımızda duymaktayız. Rüyaların bir çoğu sabahları uyandığımızda hatırlanamaz ve küçük parçaların dışında herkes tarafından unutulur.  Ancaki sabahları uykumuzdan uyandıktan sonraki ruh hali gün içerisinde devam etmektedir.  Geçmiş dönemlere baktığımızda krallar ve savaşçılar gördükleri rüyalar üzerinden büyük kararlar almışlardır. Bunların nedeni ise rüyanın gelecekten bizlere haber verdiği düşüncesidir.  Psikoloji bilim dalından ise rüyalara uzmanlar tarafından incelendiğin de geçmiş ve içinde bulunuduğumuz zamanın izlerini taşımaktadır.

Neden Rüya Görürüz

Neden Rüya görürüz ?  Rüyaları genellikle görsel kayıtlar olarak görür ve uykularımızda yaşarız. Düşüncelerimiz yada içimizde yaşadığımız duygularımız olabilir, yada gün içerisinde duyduğumuz duyular da rüyarlarımızın oluşmasını sağlayabilir.  Genel olarak rüyalar da görsellik ön plan da yer alır. Ve bu görsellikleri kelimeler ile ifade etmekde zorlandığımız ifadeler den kaynaklanır.  Bu sebepten de rüyayı görenler resmini çizmenin anlatmak dan daha kolay olduğu kanısında birleşmektedir.

Rüyaların tanımlamak gerekirse bazıları çok kısadır ve sadece birkaç görselden ibarettir.  Bazı rüyalar ise içerik açısından çok uzun ve sanki bir roman gibidir.  Kimi rüyalar ise gerçek hayattaki gibi açık ve net şekilde görülür iken bazı rüyalar ise karmaşık ve bulanıktır. Rüyalar bazen çok anlamlı ve realist şekilde oluşurken bazı rüyalar ise karmaşık ve çılgınca olabilir. Ayrıca ağlatacak kadar acı verici, uyandıracak kadar endişeli, şaşırtıcı ya da. Neşeli gibi duyguların açık olduğu rüyalar olabileceği gibi hiçbir duygu yaratmayanlar da vardır.

Rüya Nedir ? Neden Rüya Görürüz ?

Neden rüya görürüz ? Bilinçaltımızda farkında olmadığımız düşünceler ve hissiyatlar yer alır. Bilinçaltımızda yer tutan bu milyonlarca düşünce her zaman tam bir uyum içerisinde bulunmamaktadır. Ve bilinçaltımızdan sürekli ortaya çıkmak için bir yol aramaktadır. Bilincimiz de bu karmaşık düşüncelerin ortaya çıkmasını sağlamak ve kısmen de olsa rahatlama oluşmasını sağlamak için rüyaları ortaya çıkartmaktadır.  Neden Rüya Görürüz. Ancak insan vücudunda ve zihninde yer alan direnç metabolizması bu duygu ve düşüncelerin. Rüyalarda açık olarak yaşanmasını ve ortaya çıkmasına izin vermez.  Çünkü bunlar bireyin uyanık olduğu zaman da kabul etmeyeceği olaylardır.  Bu sebeple kişi de endişe olabilir. Bunun önüne geçmek için ise zihinler sansür uygular.  Bu zihin tarafından uygulanan sansür neticesinde rüyalar değişir ve olduğundan farklı bir şekilde ortaya çıkar.

Rüya Yorumu Nasıl Yapılır?

Her rüya kişilerin kendisine özgüdür.  Rüyalar kişilerin kendi ürünleri ve sözleridir.  Ve bu sözler doğrudan anlaşılır değilidir. Bu sözleri anlaşılır olarak anlatmak ve içerisinde yatan duyguları ortaya çıkarmak için rüyaların yorumları yapılmaktadır. Neden Rüya Görürüz. Rüyaları gören kişiler rüyalarının anlamlarını bilir ama sadece bildiğini yorumlayamaz.  Bu nokta da ise psikoterapist yardımları ile rüyalarının keşfedilmesini sağlamaktadır. Uygulnana sansür sembolik anlam taşıyan rüyalar psikoterapist  seansları ve kişinin ortak çalışması sonucunda yorumlanabilmektedir.

Rüyalarda ortaya çıkan duygu ve düşünceler diğer yaşamsal olaylara göre daha yoğundur. Bu duygu ve düşünceler kişiye rüyalar üzerinden baskı kurmaktadır. Kişi bunları keşfettiği zaman ise biliçaltı olayları daha kısa sürede benimser. Ve ne ile mücadele ettiğini bilerek ona göre hamleler yapar. Psikoterapi ile bu duygu ve düşünceler üzerinde seanslarda çalışılır. Neden Rüya Görürüz. Amaç bu baskı kuran, rahatsızlık yaratan duygular ve düşüncelerin etkisinin azaltılması ya da yok edilmesidir. Bu seanslar sonuncunda kişiler farkında olmadan kendilerine ettikleri baskıları azaltır ve daha rahat bir yaşama kavuşur.

Psikoterapi ile Rüya Yorumlama

Psikoterapist, bu konuda anlayış göstererek kişinin konuşmak istemediği bir konu hakkında baskı yapmaz. Neden Rüya Görürüz. Hepsi sürece yayılır ve kişi bu konuları konuşmak için hazır hissettiğinde psikoterapist her zamanki gibi üstüne düşeni yapar.

Psikoterapiler sayesinde kişiler kendi rüyalarının yorumlarını rahatlık ile yapabilmektedir. Neden Rüya Görürüz .Bu durumda kendisini keşfetmesi ve daha iyi tanıması için oldukça önemli bir yetenek kazanmış olur. Sonuç olarak da yaşamını daha iyi bir hâle getirebilir.

 

 

 

 

Yazar

Admin:

WeCreativez WhatsApp Support
Bilgi ve randevu için iletişim kurabilirsiniz.